Szycie na miarę made to measure 

Salony Król oferują specjalny, zaawansowany program szycia na miarę garniturów, marynarek, płaszczy/kurtek, spodni techniką made to measure.

Dlaczego warto zainwestować w garnitur szyty na miarę? 

Większość z nas nie posiada sylwetki, która idealnie wpasowuje się w standardowy garnitur produkowany dla mas. Każdy z nas ma inną budowę, często niewielkie wady postawy. 

Szyjąc garnitur na miarę tworzymy okrycie idealnie dopasowane do sylwetki klienta oraz jego preferencji. Taki garnitur będzie znacznie wygodniejszy i zapewni komfort użytkowania nieporównywalny do gotowego produktu. 

 

Kolejną kwestią jest możliwość personalizacji całego stroju. Zaczynając od wyboru tkaniny, kroju, klap, rozkładu kieszeni kończąc na detalach takich jak nici, guziki. 

 

Otrzymujemy w pełni spersonalizowany strój, stworzony według naszych preferencji i wymagań.

Krol_ASerge_01.jpg

Co wyróżnia usługę "made to measure" w Naszej firmie?  

1. Posiadamy własny zakład produkcyjny produkujący garnitury od ponad 30 lat. Skraca to znacznie czas oczekiwania na wykonanie usługi. Szycie garnituru od pobrania miary trwa około 2 tygodni, proces ten może się wydłużyć maksymalne do miesiąca jeśli wybrana tkanina nie jest dostępna od ręki  w naszej szwalni i zamawiamy ją pod konkretne zamówienie. Poprawki po pierwszej przymiarce wykonywane są w ciągu kilku dni roboczych. 

szwalnia.jpg

2. Mamy możliwość pełnej modyfikacji szablonu. Możliwe jest przerobienie każdego szczegółu w garniturze, a każdy element wykroju może zostać zmieniony tak aby sprostać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Szycie_edited.jpg

3. Oferujemy do wyboru 3 konstrukcje marynarki. 

 

Tradycyjnie marynarki/płaszcze były konstruowane w technologii full-canvas, która polegała na usztywnieniu całego przodu marynarki płótnem z końskiej włosianki. Przez lata masowej produkcji została ona zastąpiona topioną flizeliną.

  1. Fused - standardowe usztywnienie flizeliną frontu marynarki. Najbardziej popularna technologia wykorzystywana w masowej produkcji garniturów. Marynarka dzięki flizelinie jest lekka. Jest to najtańsza opcja idealna dla osób szyjących garnitur na specjalne okazje, które nie planują nosić go na codzień przez długie lata.                                                                                                                                                                 

  2. Half-canvas - odcinek piersiowy usztywniony jest płótnem z końskim włosiem (włosianką), pozostała część usztywniona jest flizeliną. Jest to idealny kompromis pomiędzy marynarką klejoną (fused) a marynarką full-canvas. Przód jest trwalszy przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi.                              

  3. Full-canvas - metoda full canvas jest jedną z najstarszych, tradycyjnych technologii szycia garniturów. Kunszt wykonania marynarki full canvas leży w ręcznym przyszyciu usztywnienia. Do produkcji tego rodzaju odzieży nie używa się ani grama kleju co pozwala na uzyskanie bardzo trwałej konstrukcji. Do usztywnienia wykorzystywane jest płótno z końskim włosiem zwane potocznie włosianką. Materiał ten zapewnia niesamowitą oddychalność. 

Jeśli nie wiesz jaką konstrukcję wybrać nasz doradca pokaże Ci oraz omówi wady i zalety każdej z konstrukcji na spotkaniu. Wszystko zależy od Twoich preferencji.  

Jak wygląda proces szycia na miarę "made to measure" w naszych Salonach ? 

1. Pierwsze spotkanie  

Najpierw poznajemy oczekiwania klienta. Dowiadujemy się jakie ma potrzeby oraz upodobania odnośnie garnituru. Pomagamy wybrać tkaninę, konstrukcję marynarki, rodzaj oraz szerokość klap, układ kieszeni, podszewkę, kolor nici, guzików. 

Następnie klient przymierza kilka gotowych garniturów próbnych co daje wyobrażenie o finalnym efekcie. Wybieramy jeden, najlepiej leżący na sylwetce klienta. Jest to nasz element wyjściowy. Na istniejący szablon nanosimy korekty, zaznaczamy każdy element który wymaga zmian. Wypełniony formularz z miarą klienta wysyłamy do naszego zakładu produkcyjnego. Technolog komputerowo przygotowuje nowy szablon dla konkretnego klienta z uwzględnieniem wszystkich uwag osoby zdejmującej miarę. 
 

IMG_1236.jpg

2. Drugie spotkanie

po 2-4 tygodniach od 1 spotkania 

IMG_1451.JPG

Klient otrzymuje do przymiarki swój gotowy garnitur. Zaznaczamy ewentualne korekty. Najczęściej są to detale takie jak długość spodni, rękawa. Jeśli jest to konieczne poprawiamy również inne elementy garnituru. 

3. Trzecie spotkanie 

kilka dni po drugiej wizycie 

Klient otrzymuje idealnie dopasowany, spersonalizowany garnitur. Tego dnia najczęściej następuję odbiór. Przy bardziej wymagających sylwetkach czasem niezbędne jest kilka przymiarek aby otrzymać oczekiwany efekt.  

Szycia na miarę "made to measure"
z dojazdem do Twojej firmy lub domu.

Oferujemy usługę szycia na miarę "made to measure" z dojazdem do klienta. Cały proces może odbyć się w wybranym przez Ciebie miejscu. 

krol garnitury

Cennik

-garnitur szyty na miarę od 2000 zł 
- marynarka szyta na miarę od 1300 zł 

*dopłata do konstrukcji half-canvas +500 zł 
*dopłata to konstrukcji full-canvas +1000zł